רוצה להראות מיליון דולר ? -עניבות

426710423-1

מה הן בעצם אותן פיסות ארוכות של בד מסביב לצוואר הגברים? מאין הגיעו ולמה הן עדיין קיימות בעידן שלנו אותן העניבות.

 

ברור כי העניבות הגיעו אלינו עוד מימים היסטוריים כחלק מתלבושת מסורתית ומוקפדת.

 

עד היום משמשות העניבות כחלק מתלבושת מוקפדת של גופים חשובים או של בעלי מקצוע מסויימים ומעונבים. עורכי דין, חברי כנסת וממשלה, אנשי הון ואנשי עסקים ועוד אנשים העוסקים בעניינים רשמיים.

 

אז מה כל כך רשמי בעניבות ומדוע הן עדיין אתנו והרי שוק האופנה עבר כל כך הרבה שינויים ודברים חדשים נכנסו ויצאו אך העניבות נותרו.

 

גם אנשים שאינם נוהגים ללבוש עניבות בחיי היום יום או בעבודה, ילבשו עניבות לפחות 3 פעמים בחייהם.

 

ביום הבר מיצווה או ביום החתונה, בטקס רשמי כלשהו של קבלת תעודה, הצטיינות או השתתפות במשהו מיוחד, בהלוויה רשמית של מישהו חשוב.

 

בארץ, פחות מקפידים על לבוש של עניבות, אך בחו"ל בארצות רבות נושא העניבות מאוד חשוב ויום יומי. יותר אנשים לובשים עניבות וכמעט לכל גבר יש בארון מספר עניבות. לעומת זאת בישראל, מינהג לבוש העניבות הרבה פחות מוכר וידוע. לרב הגברים אין בארון אפילו עניבה אחת, ואם הם נזקקים לעניבות, יהיה זה לצורך ארוע מיוחד וחד פעמי ולא עניין שבשגרה.

 

הם יפנו לקנות עניבות לצורך אותו האירוע בחנות מיוחדת לעניבות או באחת מרשתות אופנת גברים, ישתמשו בעניבה לאותו האירוע ואחר כך היא תישאר תלויה ומיותמת בארון הבגדים.

 

לאחרונה, החלו עניבות להיות יותר פופולריות דוווקא בשוק הצעיר יותר. בחורים צעירים רוכשים עניבות ולובשים אותן לא רק בחליפות רשמיות אלא גם עם ג'קטים קז'וואל או חולצות מכופתרות ללא ג'קט כלל. עניבות אלו הן אמירה אופנתית וכלל לא חלק מהלבוש המוקפד של עניבות המקובל בעולם האופנה המסורתי.

 

כך זוכות העניבות כיום לעדנה ולחסד של אמירה קצת אחרת, צעירה וחופשיה יותר שאינה שייכת אך ורק לעולם הגברים הכבדים, המסורתיים ובעלי המקצועות החשובים.

 

ניתן כיום להשיג עניבות בשלל דגמים, צבעים וסגנונות ולהתאים את העניבות לצרכים של כל אחד ולעשות את השילובים המתאימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *