שימו על הראש -כובעים

326711528-1

כובעים הם פריט אופנתי משחר ההיבטוריה שנשאר עד היום ועבר מספר גילגולים במרוצת הזמן.

הגילגול העתיק של כובעים בארץ ישראל היה כובע טמבל ארץ ישראלי שהפך להיות סמל של צבר ישראלי.

השמש היוקדת בארץ כבר בימים עברו הכריחה את המתישבים הראשונים לחבוש כובעים כהגנה מפני השמש החמה כשעבדו בעיקר בחקלאות ובבניית המולדת.

הכובעים היו אז פריט הכרחי להישרדות בחום הכבד ובשטחים הפתוחים שהיו כאן בארץ וכולם השתשמשו בהם.

במרוצת הזמן הכובעים החלו להיות שמישים פחות כפריט הישרדותי כשהארץ נבנתה ונשתלו עצים, נבנו בתים וההגנה מפני השמש כבר היתה דרך אפשרויות נוספות.

ועדיין כיום כשאנו יוצאים לטיול או הולכים לבילוי בחוף הים, נשים ילדים ותף חובשים כובעים כדי להתגונן מנזקי השמש שאנו כה מודעים אליהם כיום.

הכובעים התפתחו מכובע הטמבל המוכר לכובעים אופנתיים אחרים, רחבי שוליים וכובעי מצחייה עשויים מחומרים שונים.

בנוסף, החלה האופנה סוחפת גם היא את השימוש בכובעים כפריט אופנתי במקום פריט הישרדותי.

כיום נוכל לראות צעירים רבים וגם מבוגרים שחובשים כובעים גם בערב כשהשמש כבר מזמן שכבה לישון. בכל רשתות האופנה וחנויות הבגדים ניתן למצוא מיגוון רחב של כובעים אופנתיים לנשים ולגברים וכל אחד יכול למצוא את הכובע שלו.

רבים מהאנשים לא יוותרו על כובע כמשלים לוק אופנתי ולא יצאו מהבית ללא כובע על הראש בשמש ובצל, באור יום ובאור ירח.

השיר הידוע מילדות, לכובע שלי שלוש פינות עדיין לא נס ליחו ואנו ממשיכים לשיר אותו בגני הילדים ולפעוטות שלנו בבית. כל תינוק יודע מהו כובע והכובעים הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו ממש כמו הבגדים שעל גופנו.

כיוםניתן למצוא מיגוון כה רחב של כובעים גם בחו"ל. חנויות אונליין מציגות בקטלוגים שלהם כובעים אופנתיים ומיוחדים ורבים מעדיפים לרכוש כובעים ברשת. כובעים מיוחדים ובעלי לוק ייחודי שאין בכל חנות ויצרו עבורנו את הלוק המושלם.

נראה כי הכובעים ימשיכו להיות כאן עוד שנים רבות ואנו נמשיך לייחס אליהם חשיבות רבה, גם כהגנה מפני השמש וגם כפריט אופנטי שאי אפשר בלעדיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *